هزينه زندگي در ترکيه

هزينه زندگي در ترکيه


هزينه ي زندگي در کشور ترکيه با ايران بسيار متفاوت مي باشد. حقوق يک شهروند ترک در کشور ترکيه در حدود 2000 تا 10000 لير مي باشد . اما در صورتي که در اين کشور شهروند نبوده و يک فرد مهاجرت کرده باشيد حقوق شما در حدود 1000 تا 5000 لير مي باشد. با توجه به اين حقوق شما بايد از هزينه ي زندگي در ترکيه نيز باخبر باشيد.


هزينه پوشاک


اولين هزينه اين که براي تحصيل در ترکيه و در دانشگاه هاي ترکيه به ان اشاره مي شود هزينه ي پوشاک در ترکيه مي باشد. هزينه ي پوشاک در کشور ترکيه بسيار ارزان تر از کشور ايران مي باشد به طور مثال براي تهيه ي يک شلوار معمولي در کشور ترکيه شما مبلغ 20 هزار تومان بايد پرداخت نماييد و براي خريد يک شلوار برند اين هزينه به 60000 تومان افزايش مي يابد.


هزينه مسکن


هزينه ي خريد و اجاره خانه در کشور ترکيه نسبت به هزينه تحصيل در ترکيه و تحصيل رايگان در ترکيه بسيار پايين مي باشد. به اين صورت که شما براي خريد يک خانه ي اروپايي و بسيار شيک با تمامي امکانات در کشور ترکيه تنها مبلغ 5 ميليون تومان مي بايست هزينه کنيد. همچنين براي رهن يک خانه شما تنها مبلغي بين 1 تا 3 ميليون تومان بايد پرداخت نماييد.


هزينه حمل و نقل و خوراک در ترکيه


هزينه ي حمل و نقل اما نسبت به کشور ايران کمي گران است اما مي توانيد براي رفت و امد خود از  وسايل حمل و نقل عمومي استفاده نماييد. 


هزينه ي گوشت قرمز در کشور ترکيه در حدود 30000 تومان و گوشت مرغ در حدود 10000 تومان مي باشد. به طور کلي هزينه هاي خوراک در کشور ترکيه اندکي گران تر از ايران مي باشد. 


5.هزينه هاي مربوط به درمان در کشور ترکيه بالا است اما در صورت داشتن بيمه مي توانيد با هزينه هاي کمتري درمان کنيد. اما در صورت نداشتن دفترچه بيمه ممکن است براي يک معاينه ب معمولي در حدود 150 هزار تومان هزينه کنيد. 


به طور کلي هزينه ي زندگي يک فرد در شهر استانبول در حدود 1000 تا 1500 لير مي باشد.


براي اطلاعات بيشتر و مشاوره ي تحصيل در خارج از کشور به وبسايت لگال اپلاي مراجعه فرماييد

021-88288200

منبع این نوشته : منبع
هزينه ,ترکيه ,کشور ,تومان ,زندگي ,تحصيل ,کشور ترکيه ,پرداخت نماييد ,براي خريد ,هزينه کنيد ,بايد پرداخت ,بايد پرداخت نماييد